Příště hrajeme

Příště hrajeme:
Sobota 23. Září 2017
19.00 h
Divadlo Komedie

Aktuality

 

Konec Komedie! aneb Týden s Masopustem 23. - 30. 9.

Vážení diváci,

nová sezóna Divadla Masopust se překvapivě nese ve znamení konce. Je to však konec, který pro Masopust znamená velký návrat a nový začátek. Naše hostovské působení v Divadle Komedie se v září završí a my se po rekonstrukci Divadla Na zábradlí opět vrátíme do Eliadovy knihovny na Anenském náměstí. Byť se po náročné „nomádské sezóně“ na návrat domů již těšíme, nezapomeneme se s Komedií rozloučit – a to s veškerou slávou.

 

Od 23. 9. do 30. 9. nás čeká mimořádně nabitý týden, v němž (snad kromě Lidového kousku, který představíme 16. 9. na mezinárodním festivalu Divadlo v Plzni) uvedeme veškeré novinky minulé sezóny a nádavkem i veterána sezón minulých – Orlanda Virginie Woolfové v režii Anny Petrželkové (23. 9. od 19h).


Dále se můžete těšit na Nevěstu (25. 9. od 19h) – text Martina Františáka o vřelém, přitom bolestně determinujícím vztahu matky s dcerou, o (nejen) morální korupci na pozadí nejmenované české vesnice v režii Jana Holce.


28. 9. od 19h nás čeká premiéra Hladu. Předloha Knuta Hamsuna, norského držitele Nobelovy ceny za literaturu, dramatizace Vojtěcha Bárty, režie Jana Friče a Tereza Dočkalová či Matěj Nechvátal v hlavních rolích.


29. 9. uvedeme komorní norské drama Nic ze mě – současná hra Arne Lygreho o proměně vztahu, na němž bují traumata z minulosti jako zhoubné nádory. V režii Viktorie Čermákové se představí Bohdana Pavlíková, Miloslav König, Miluše Hradská a Luboš Veselý.


A „Týden s Masopustem“ zakončíme a s Divadlem Komedie se 30. 9. rozloučíme komorní, přitom opulentní operou Deník zloděje, spojení textů barokního básníka Bedřicha Bridela a francouzského enfant terrible, spisovatele a prostituta Jeana Geneta. Autorem libreta a představitelem jediné role je Miloslav König, autorem hudby je Martin Dohnal, režíroval Jan Nebeský.

 

Máte-li zájem o některou z repríz, kontaktujte nás na tento mail. Dovoluji si tvrdit, že je z čeho vybírat.

 

Vstupenky jsou k dispozici na pokladně Divadla Komedie a ZDE.

 

 

Těšíme se na Vás!

 

 

7. 9. 2017