Lidový kousek

Ivana Uhlířová, Michal Kern, Miloslav König

LIDOVÝ KOUSEK

FOTOGALERIE

otevřená partitura pro tři

"Kdo zaváhá, nepochodí."

Premiéra 3. října 2016 v Radničních domech, festival 4+4 dny v pohybu


O inscenaci:

Otevřená partitura pro tři. Volksstück. Secvičená věc. Voiceband. Není to představení, není to koncert, není to televarieté. Jde o to, aby bylo jasno: NEMRKAT/ NEMRAČIT/ NESMRKAT/ NESVAČIT/ NEKAŠLAT/ NEKROUTIT/ NEKRČIT/ NERMOUTIT. A spokojenost, spokojenost lidem dát, zbytečně lidi nelekat. Folklór vnitřní korupce. Autorský voiceband tří herců ve spolupráci s divadelní společností Masopust, jejímž dlouhodobým zaměřením jsou náročné a mnohdy básnické texty, jejichž sdělení leží ve slově. Masopust pokračuje v pěstování silného jevištního jazyka jako možnosti sdílení podstatných témat.

 

 

režie: Ivana Uhlířová, Michal Kern, Miloslav König

dramaturgie: Tereza Marečková

hrají:  Ivana Uhlířová, Michal Kern, Miloslav König


z recenzí...

"Tak toto je lahůdka, voiceband/kabaret/pásmo scének/výjevů, původně jednorázová akce, jež se naštěstí opakuje, účinkující tematizující sami sebe - profesně i osobně - coby představitele lidstva, divadlo odrážející realitu vnitřně i zvenčí." (Jiří Koula, i-divadlo.cz)

" (...) Jedná se o energií nabité divadlo charismatických herců a precizně vystavěnou inscenaci. Hravou, ale ne samoúčelnou, zábavnou, ale ne podbízivou, angažovanou, ale ne návodnou. Skutečný 'folklor vnitřní korupce'." (Barbora Etlíková, Divadelní noviny)

„Krásná ukázka toho, jak může z ničeho vzniknout něco a to něco být poutavé a zajímavé. Stačí se tomu poddat, nic neřešit a nechat se unášet tím co se před vámi odehrává. Dokáže to vtáhnout a pohltit. Za mě opravdu výborný kousek.“ (Jan Pařízek, i-divadlo.cz)

"Ano, byla to pakárna. Výborně jsem se bavil. Více takových pakáren, mohu-li prosit." (Vladimír Mikulka, nadivadlo.blogspot.cz)