KRÁLOVSTVÍ

 

Lenka Lagronová

KRÁLOVSTVÍ

premiéra
7. a 8. dubna 2006 v divadle DISK

derniéra
září 2008 v rámci festivalu DIVADLO 2008 v Plzni

 

FOTOGALERIE

 

režie: Štěpán Pácl úprava a dramaturgie: Tereza Marečková scéna: Zora Velková kostýmy: Petra Mládková hudba: Marek Doubrava

osoby a obsazení

Beátka: Zuzana Stavná
Marta: Markéta Stehlíková
Šimona: Pavla Beretová / Eva Kratochvílová
David: Michal Dalecký / Miloslav König
Dívka: Izabela Kapiasova / Magdaléna Borová

hudební doprovod: Viktor Košut / Miloslav König


o inscenaci...

Beátka dychtí, Marta sedí, David kutí, Šimona loví, Království… Bolavá pouť s medem a kaprem za živou vodou. Zlomové drama současné české dramatičky Lenky Lagronové.

 


z recenzí...

Nesnadno uchopitelná fabule vyprovokovala studentku scénografie Zorku Velkovou k odvážně vybudovanému prostoru, v němž se ze hřbitovního údolí míří ke dvěma ‚kopcům‘ přičemž prudkou elevaci postavy jen s obtížemi zdolávají.
Jan Kerbr, Reflex

Prostorová či krajinná vlna, o které mluvím, sráží dolů a vynáší nahoru nikoli sama o sobě: herci v rolích se po ní musí pohybovat. To ale není tak snadné; potíže může činit jak pohyb nahoru, tak i dolů. Tak se tento pohyb často podobá (životnímu pachtění): člověk se snaží dostat na kopec, je to namáhavé, různé postavy se pachtí každá jinak, praktická Marta (Markéta Stehlíková) to v zásadě zvládá, Beáta (Zuzana Stavná) jen s velkou námahou. (…) Na obecnou možnost pohybu (cesty) dolů a pohybu (cesty) nahoru pak neusuzujeme jen z viděného, ale opravdu ji na mnoho způsobu tělesně prožíváme: vizuální vnímání za pomoci akustického tu otevírá cestu ‚vnitřně hmatovým‘ pocitům.
Jaroslav Vostrý, DISK 9